Szkolenia z obsługi urządzeń firmy Alma Lasers

Urządzenia:

Harmony XL Pro
Harmony XL
Beauty Rejuve

Platformy z rodziny Harmony to kombinacja różnych technologii laserowych i IPL.

Szkolenia tworzone są indywidualnie na podstawie tego jaki zestaw głowic posiadasz.

Na początku omawiam część teoretyczna, na którą składa się podstawa laseroterapii czyli wyjaśnienie czym jest laser i ipl, jak są skonstruowane, różnice pomiędzy tymi technologiami, klasyfikacja laserów, zasady ich działania. Wyjaśniam następujące pojęcia – chromofor, fototypy skóry i ich znaczenie przy dobieraniu parametrów zabiegowych, przeciwwskazania, wskazania, przygotowanie klienta/pacjenta do zabiegu, jak bezpiecznie wykonać terapię laserową, zalecenia po zabiegowe, możliwe powikłania i radzenie sobie z nimi.

Następnie bierzemy pod lupę głowice, które masz w swojej platformie. Omawiamy każdą z nich tak abyś wiedział/wiedziała do jakich wskazań należy ją stosować, jakie parametry użyć i jak bezpiecznie wykonać całą procedurę. Analizujemy również możliwe terapie łączone, także z innymi urządzeniami, które posiadasz w swoim gabinecie.  Po części teoretycznej przechodzimy do praktyki. Im więcej modeli z różnymi problemami skórnymi przygotujesz tym będziesz pewniej się czuł wykonując zabiegi na swoich docelowych klientach/pacjentach.  Na koniec robimy podsumowanie omówionych technologii.

Czas trwania takiego szkolenia zależy ile osób bierze w nim udział i ile głowic jest do omówienia. Średni czas trwania szkolenia to 6- 8h.

Urządzenia:

Accent Prime

Accent Ultra V Shape

Alma Beauty SPADEEP

Platformy bazują na: falach radiowych, ultradźwiękach oraz frakcyjnej fali radiowej. W zależności od tego, który model urządzenia posiadasz skupiamy się na określonych technologiach.

Podczas części teoretycznej omawiam specyfikę fali radiowej, jej działanie w tkankach, przedstawiam różne rodzaje fal radiowych stosowanych w zabiegach estetycznych, technikę wykonania zabiegu, dobór parametrów, wskazania, przeciwwskazania, możliwe łączenia z innymi procedurami zabiegowymi, częstotliwość wykonywania procedur zabiegowych.

Jeśli Twoje urządzenie posiada ultradźwięki czy też frakcyjną falę radiową to przechodzimy do omówienia tych technologii. Po części teoretycznej rozpoczynamy praktykę. W zależności od tego jaki komplet głowic znajduje się w Twojej platformie sugeruję jakie osoby i z jakimi wskazaniami przygotować do tej części szkolenia. Po przeprowadzeniu wywiadu z modelem, wykonaniu pomiarów i zdjęć przystępujemy do zabiegu.

Czas trwania takiego szkolenia to zazwyczaj ok 6-8h.

Urządzenia:

Soprano Ice Platinum
Soprano Ice

Alma Laser wypuściła różne platformy do wykonywania zabiegów epilacji. Soprano ice to urządzenie, które ma poszczególne głowice do epilacji tj. 755nm, 810nm, 1064nm. Soprano Platinum Ice to jedna głowica, w której dioda w tym samym czasie emituje światło w zakresie tych 3 długości.

Platforma może być rozbudowana o głowicę NIR stosowaną do nieinwazyjnego liftingu skóry. W część teoretycznej wyjaśniam przewagę lasera nad technologią IPL do usuwania owłosienia. Omawiam działanie wszystkich 3 fal, proces destrukcji włosa, fazy wzrostu włosa, ilość zabiegów, przerwy pomiędzy zabiegami, jakich efektów możemy się spodziewać, przeciwwskazania, wskazania, zalecenia po zabiegu, jak przygotować się do zabiegu, fototypy skóry, parametry, jak przeprowadzić konsultację z klientem. W przypadku jeśli posiadasz głowicę NIR to tłumaczę zakres działania tej technologii, procedurę zabiegową, ilość zabiegów, parametry, przeciwwskazania, wskazania.

W części praktycznej po przeprowadzonym wywiadzie z modelem wykonujemy zabieg epilacji oraz nieinwazyjnego liftingu skóry (jeśli masz tę głowicę). Dobrze jest przygotować paru modeli aby przećwiczyć zabiegi na różnych partiach ciała.

Czas trwania szkolenia to około 6h.

Podnieś swoje kwalifikacje i poczuj się bezpiecznie z technologią

Zainwestuj w szkolenia