Szkolenia z obsługi urządzeń firmy Cynosure Palomar

Urządzenia:

Vectus

Szkolenie z urządzenia Vectus rozpoczynam od przedstawienia technologii, na której bazuje. Wyjaśniam czym jest laser, jak jest skonstruowany, omawiam różnicę między laserem, a IPL em, jaka długość fali została tutaj użyta i dlaczego, zastosowane rozwiązania technologiczne, które wpływają na efektywność zabiegów, spoty – różnice między nimi i ich zastosowanie,  proces destrukcji włosa przez wiązkę laserową, fazy wzrostu włosa, ilość zabiegów potrzebna do osiągnięcia najlepszego efektu, wskazówki odnośnie konsultacji przed zabiegowej z klientem, przeciwwskazania, zalecenia po zabiegowe.

Podczas szkolenia skupiam się również na aspektach pielęgnacji urządzenia, gdyż jest kilka istotnych rzeczy, które należy wykonywać regularnie aby urządzenie działało bez zarzutów.

Po części teoretycznej rozpoczynamy praktyczne wykonywanie zabiegów. Najlepiej przygotować sobie kilku modeli z różnymi partiami.

 Czas trwania takiego szkolenia to około 6h.

Urządzenia:

Emerge

Na części teoretycznej omawiam technologię, czyli czym jest laser, jego cechy, klasyfikację laserów, wyjaśniam jaka jest różnica między zabiegiem ablacyjnym, a nie ablacyjnym. Wyjaśniam następujące pojęcia – chromofor, fototypy skóry i ich znaczenie przy dobieraniu parametrów zabiegowych, przeciwwskazania, wskazania, przygotowanie klienta/pacjenta do zabiegu, jak bezpiecznie wykonać terapię laserową, zalecenia po zabiegowe, możliwe powikłania i radzenie sobie z nimi, jak przeprowadzić konsultację z klientem/pacjentem przed rozpoczęciem terapii.

Na części praktycznej uczymy się dobierać parametry oraz poprawnie wykonywać zabieg.

Czas trwania tego szkolenia to około 4 h.

Urządzenia:

Star Lux

To rozbudowane systemy laserowe i ipl’owe.

Szkolenia tworzone są indywidualnie na podstawie tego jaki zestaw głowic posiadasz.

Na początku omawiam część teoretyczna, na którą składa się podstawa laseroterapii czyli wyjaśnienie czym jest laser i ipl, jak są skonstruowane, różnice pomiędzy tymi technologiami, klasyfikacja laserów, zasady ich działania. Wyjaśniam następujące pojęcia – chromofor, fototypy skóry i ich znaczenie przy dobieraniu parametrów zabiegowych, przeciwwskazania, wskazania, przygotowanie klienta/pacjenta do zabiegu, jak bezpiecznie wykonać terapię laserową, zalecenia po zabiegowe, możliwe powikłania i radzenie sobie z nimi.

Następnie bierzemy pod lupę głowice, które masz w swojej platformie. Omawiamy każdą z nich tak abyś wiedział/wiedziała do jakich wskazań należy ją stosować, jakie parametry użyć i jak bezpiecznie wykonać całą procedurę. Analizujemy również możliwe terapie łączone, także z innymi urządzeniami, które posiadasz w swoim gabinecie.  Po części teoretycznej przechodzimy do praktyki. Im więcej modeli z różnymi problemami skórnymi przygotujesz tym będziesz pewniej się czuł wykonując zabiegi na swoich docelowych klientach/pacjentach.  Na koniec robimy podsumowanie omówionych technologii.

Czas trwania takiego szkolenia zależy ile osób bierze w nim udział i ile głowic jest do omówienia.  Przewidywany czas to 6-8h.

Podnieś swoje kwalifikacje i poczuj się bezpiecznie z technologią

Zainwestuj w szkolenia